Prof. Dr. Muazzez Garipağaoğlu: Bölüm Başkanı

Öğrenim düzeyi: Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü 1980 yılı mezunudur. İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi İç Hastalıkları ABD’de yüksek lisans, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı’nda 1993 yılında doktora çalışmalarını tamamlamıştır.
Daha önce görev yaptığı yerler: 1980-2010 yılları arasında İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nda görev almıştır.
Araştırma alanları: Beslenme ve Diyetetik, Bebeklik, çocukluk ve ergenlik dönemlerinde beslenme, Çocuk hastalıklarında beslenme

 

Yrd. Doç. Dr. Nihal Büyükuslu

Öğrenim Düzeyi: Hacettepe Üniversitesi, Kimya Bölümünden mezun olmuştur (1984). Trakya Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Kimya Bölümünde akademik hayatına başlayıp, 1987’de aynı üniversitenin Fen Bilimleri Enstitüsünden Yüksek Lisansını almıştır. YÖK tarafından Yurtdışı Eğitim Bursu kazanarak doktora çalışmalarını Nottingham Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyokimya Bölümünde tamamlamıştır (1996).
Daha once görev yaptığı yerler: Endüstriyel alanlarda, HENKEL ve COGNIS firmalarında Deri Kimyasalları Bölümünde Ar-Ge sorumlusu ve SPEEDOL madeni yağlar firmasında Ar-Ge Koordinatörü olarak görev almıştır. Akademik çalışmalarını, Marmara Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Kimya Bölümü; Haliç Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü; Kıbrıs Lefke Avrupa Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi; Arel Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Yüksek Okulu, Beslenme ve Diyetetik Bölümü sonrasında İstanbul Medipol Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümünde sürdürmektedir.
Araştırma alanları: Metabolizma-beslenme-besin ilişkilerini kapsayan biyokimyasal çalışmalar, biyokimyada analitik yöntemler ve gen teknolojileri alanlarında yayınları ve kitap bölümleri olan Büyükuslu evli ve bir çocuk annesidir.

 

Yrd. Doç. Dr. Rabia İclal Öztürk

Öğrenim Düzeyi: 1988 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümüne girdi ve ikinci sınıfta okuldan ayrılıp, Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümüne başlamıştır. Son sınıfta Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’ne geçiş yapıp 1994 yılında mezun olmuştur. 2007 yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Klinik Psikoloji bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır. 2010 yılında aynı üniversitede Biyokimya bölümünde doktora çalışmalarına başlamıştır. 2011 yılında Medipol Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde yarım kalan lisans eğitimine başlayıp 2014 yılında mezun olmuştur. 2015 yılında doktora çalışmalarını tamamlamıştır. Aynı yıl Medipol Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde öğretim üyesi olarak göreve başlamıştır. Evli ve üç çocuk annesidir.
Araştırma alanları: Beslenme ilkeleri, beslenme psikolojisi, gastrointestinal afferent sinirler, işlevsel besinler

 

Yrd. Doç. Dr. Havvanur Yoldaş Bölüm Başkan Yardımcısı

2008 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun olmuştur. Yüksek Lisans eğitimini 2012 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nde Çocuk Beslenmesi alanında tamamlamıştır. Yoldaş, doktora derecesini 2016 yılında Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden almıştır.
Daha önce görev yaptığı yerler: İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi, Acıbadem Maslak Hastanesi
Araştırma Alanları: Diyetetik ABD, Gastrointestinal Sistem ve Probiyotikler

 

Öğr. Gör. Hilal Hızlı

2012 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun olmuştur. Yüksek Lisans eğitimini 2014 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi İç Hastalıkları ABD’de tamamlamıştır. 2015 yılında Medipol Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde başladığı doktora çalışmalarını sürdürmektedir. 2012 yılında araştırma görevlisi olarak başladığı Medipol Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’ne 2015 yılında öğretim görevlisi ünvanını alarak devam etmektedir.
Araştırma alanları: Beslenme Bilimleri

 

Öğr. Gör. Cansu TEKTUNALI AKMAN

2012 yılında Yeditepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik (İng) bölümünden mezun olmuş ve aynı yıl İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ABD’de yüksek lisans eğitimine başlamıştır. 2016 yılında yüksek lisans derecesini alan Akman, 2017 yılında Medipol Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde doktora eğitimi ve eş zamanlı olarak öğretim görevliliğine başlamıştır.
Daha once görev aldığı yerler: Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri, Özel Fransız Lape Hastanesi, Özel Güngören Hastanesi
Araştırma alanları: Çocuk beslenmesi, çocukluk çağı obezitesi, diyetetik

 

Arş. Gör. Fatma Elif SEZER
2014 yılında Medipol Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun olmuş ve aynı yıl yüksek lisans eğitimine başlamıştır. 2015 yılından beri Medipol Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.